Zadbaj o bezpieczeństwo budynku użyteczności publicznej

Dobrej jakości oświetlenie awaryjne LED ma wyraźną przewagę nad tradycyjnymi typami ze względu na znacznie dłuższą żywotność.

Wymiana lamp jest zawsze czasochłonna i kosztowna, a często także uciążliwa, wymagająca dostępu do opraw zamontowanych wzdłuż dróg ewakuacyjnych i nad wyjściami. Takie obszary często nie mogą być zastawiane w godzinach pracy, co wymaga kosztownej pracy poza godzinami pracy. Ponadto istnieją koszty wymiany oświetlenia i utylizacji uszkodzonej lampy. Z tego powodu zawsze należy stosować dobrej jakości produkty do oświetlenia awaryjnego LED renomowanych producentów. Konieczne są regularne testy każdej oprawy, a wskaźniki systemu centralnej baterii powinny być codziennie kontrolowane wizualnie. Każde niezależne oświetlenie awaryjne musi być testowane funkcjonalnie w regularnych odstępach czasu. Należy również prowadzić dokładne rejestry takich testów, ponieważ oświetlenie awaryjne zawsze musi być w pełni sprawne. Oświetlenie awaryjne i znaki wyjścia są idealne dla najlepszego bezpieczeństwa budynku, ale niekoniecznie są wygodne z punktu widzenia konserwacji. Dzieje się tak, ponieważ świetlówki o mocy 8 W w takich zastosowaniach mają typową żywotność około 6000 godzin, dlatego jeśli świecą przez kilka godzin dziennie, konieczna będzie regularna wymiana lamp.

Światła awaryjne na bazie LED są bardziej trwałe, ponieważ ich żywotność przekracza 50 000 godzin i nie musisz się martwić, że żarówki przepalą się w najmniej odpowiednim momencie. Warto zatem zdecydować się na diody LED,

zamiast świetlówek konwencjonalnych, do takiego zastosowania. Budynki są prawnie zobowiązane do posiadania oświetlenia awaryjnego z różnych powodów. Podczas gdy oświetlenie ewakuacyjne wskazuje drogę, w środowisku biznesowym może być dosłownie różnicą między życiem a śmiercią. Komercyjne oświetlenie awaryjne jest często pomijane i nie poświęca się mu specjalnej uwagi, ale jest istotną częścią dobrze przygotowanego planu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i ewakuacji. Gdy zdarzy się sytuacja awaryjna lub inne oświetlenie zawiedzie, lampy awaryjne zapewniają oświetlenie, na którym zawsze można polegać.