Trwałe i wygodne materace

Przy zakupie łoża sypialnianego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z tym, jakie materace oraz w jakich cenach oferują konkurencyjne sklepy.

Bowiem wybór materaca będzie decydował w przyszłości o wygodzie naszego spania. Najlepsze są materace sprężynowe. Jeśli nie posiadamy zbyt dużo pieniędzy na zakup tego najlepszego, dobrze, jeśli kupimy chociaż zwykły sprężynowy materac, co prawda mniej giętki i podatny na nacisk ciała ludzkiego, niż kieszeniowy. Przy wyborze materaca sprężynowego należy kierować się jego budową, a nie ceną. Jeśli chcemy, aby posłużył nam przez dłuższy czas, warto zdecydować się na materac dwustronny. Materace sprężynowe nie są opatrzone oddzielnymi kieszonkami, jedynie powierzchnię między nami a sprężynami dzieli wyściółka i gąbka, znajdujące się tuż pod pokrowcem. Jeśli jest to zwykła poliuretanowa gąbka, to jest to zdecydowanie za mało, aby utrzymać trwałość takiego materaca. Ona po jakimś czasie się wygniecie, powodując, że będziemy odczuwali na swoim ciele sprężyny. Dlatego dobrze jest, aby pomiędzy wyściółką a gąbką znajdował się kokos. Nie tylko utwardza on materac, ale także chroni przed przebijaniem się sprężyn. Aby zwykłe materace sprężynowe nam służyły jak najdłużej, powinniśmy od razu zakupić odpowiednie. Takie, które zapowiadałyby się na trwałość i wygodę. Zwykłe sprężynowe materace wykonane są z połączonych rzędami sprężyn wolno stojących. Zepsucie się jednej może spowodować widoczne skutki w funkcjonowaniu pozostałych lub całego rzędu.

Dlatego też najlepiej zakupić taki materac, który będzie pomagał sprężynom chronić się przed takim uszkodzeniem. Podstawowym budulcem wnętrza materaca sprężynowego są sprężyny. Jednak ważne jest również to, co je otacza. Sprężyny zazwyczaj pokryte są wyściółką, która zabezpiecza materac przed przebiciem, oraz warstwą gąbki, dzięki czemu nie są sprężyny odczuwalne. Gąbka zazwyczaj jest zwykłą poliuretanową gąbką, wypełnioną powietrzem, przez co po szybkim czasie długotrwałego używania ulega wgnieceniu. Robią się dołki, które uniemożliwiają spanie na prostym materacu. Dodatkowo miejsca te przeszkadzają, gdyż czuć jest przebijające się sprężyny. Dlatego warto od razu zakupić materac z warstwą kokosa, która będzie zabezpieczać przed przebijaniem się sprężyn. Aby uzyskać więcej informacji kliknij link.