Depilacja laserowa polega w skrócie na niszczeniu cebulek włosa silnymi wiązkami światła emitowanymi ze specjalnego urządzenia.

Laserowe usuwanie włosów jest naprawdę najskuteczniejszym sposobem na długotrwałe usuwanie niechcianego owłosienia. Jest to tak trwała metoda depilacji, jak to tylko możliwe. Za pomocą tej metody można usuwać włoski z dowolnego miejsca na ciele, ale laser działa najlepiej u osób o ciemnych włosach i jasnej skórze. Nie działa na siwych włosach i nie działa również dobrze na blond i rudych włosach. Trwała, bezpieczna i bezbolesna depilacja laserowa

Nie powinno się stosować depilacji laserowej przy ciemnej karnacji lub gdy na skórze jest opalenizna.

Dodatkowo włoski muszą być jak najkrótsze, a najlepiej ogolone maszynką bezpośrednio przed zabiegiem. Oznacza to, że podczas oczekiwania na laserowe usuwanie owłosienia możesz pozostać bez kłopotów, w przeciwieństwie do woskowania i innych metod usuwania włosów, w których przed sesją musisz mieć wystarczająco długie włoski na powierzchni skóry. Możesz się golić przed depilacją laserową, ale nie powinno się wyrywać lub woskować włosów przed i między zabiegami laserowego usuwania owłosienia, aby nie zakłócić całego procesu. Uzyskanie zadowalających wyników może zająć od 6 do 12 zabiegów, później może być konieczne korzystanie z zabiegu przypominającego co kilka miesięcy w celu uzupełnienia sesji, aby włosy nie odrastały lub pojawiały się w bardzo małym stopniu. Zabieg depilacji laserowej nie jest niebezpieczny, ponieważ laser działa na mieszki włosowe, a nie bezpośrednio na skórę. Jest to również bezbolesna metoda usuwania zbędnego owłosienia, i w porównaniu z woskowaniem czy depilatorami elektrycznymi nie powoduje wrastania włosów. Więcej o zaletach depilacji laserowej dowiesz się ze strony https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/. Innowacyjna końcówka chłodząca przeciwdziała promieniowaniu lasera, zapewniając skórze chłód i komfort podczas zabiegu. Większość pacjentów odczuwa tylko lekkie pieczenie lub kłucie, które można złagodzić żelami chłodzącymi czy okładem z lodu po zabiegu, a dyskomfort, jeśli w ogóle występuje, to jest minimalny.