Z pewnością każdy pracownik fizyczne na budowie zdaje sobie z tego sprawę, jak uciążliwy i długotrwały jest proces ręcznego tynkowania ścian.
Aplikacja zaprawy wspomagana maszynowo jest rozwiązaniem większości problemów związanych z tynkowaniem ścian. Stosując wstępnie zmieszany materiał tynkarski, rozwiązujesz oddzielnie problemy związane z zakupem wysokiej jakości piasku i cementu, spójną mieszanką zapewniającą stałą jakość, wymogi nadzoru, przechowywanie, przenoszenie, nakładanie i tym podobne. Dzięki wstępnie zmieszanemu materiałowi gipsowemu, tynk nakładany maszynowo zdecydowanie skraca ten proces i nie wymaga dużej siły roboczej. Po dobrze przygotowanym podłożu do aplikacji wspomaganej maszynowo, tynk jest natryskiwany w dwóch warstwach, umożliwiając sprawne nałożenie pierwszej warstwy przed nałożeniem drugiej. Po nałożeniu drugiej warstwy zgodnie z wymaganiami można ją wyrównać i wygładzić ręcznie za pomocą pacy tynkarskiej. Wykonawcy mogą czuć, że początkowa inwestycja w zakup maszyny do tynkowania nie przyniesie oczekiwanego zwrotu.
W końcu nie tylko będziesz musiał wydać pieniądze na jej zakup i ewentualną konserwację, ale także gdzieś przechowywać maszynę.
Zakup jest sensowną opcją, jeśli masz magazyn do przechowywania sprzętu. Jeśli nie masz takiego miejsca, rozważ opcję wypożyczenia maszyny. Daje to elastyczność korzystania z maszyny tynkarskiej, gdy jest ona potrzebna, i rezygnuje z odpowiedzialności konserwacyjnych po zakończeniu umowy najmu. Wypożyczanie ma również tę zaletę, że pozwala wybierać spośród różnych marek i modeli maszyn tynkarskich, dzięki czemu można znaleźć taki, który pasuje do specyfikacji wykonywanego zlecenia. Ponieważ agregat tynkarski potrzebuje tylko kilku osób do obsługi, nie będziesz musiał zatrudniać dużej ilości pracowników, jak przy ręcznym tynkowaniu. Ponieważ możesz także ukończyć zadanie w krótszym czasie, możesz osiągnąć znacznie więcej zysków, przyjmując różne zlecenia dla swojej ekipy budowlanej.