Jaki jest najlepszy rodzaj drewna używany do produkcji łóżek piętrowych

Łóżka piętrowe są powszechnym rozwiązaniem oszczędzającym miejsce w akademikach, koszarach wojskowych, sypialniach dla dzieci lub w każdym innym miejscu, w którym oszczędność miejsca jest najwyższym priorytetem.

Trwałość łóżka piętrowego jest kluczem do bezpieczeństwa i długowieczności. Im mocniejsze drewno łóżka piętrowego, tym większy nacisk i ciężar będzie w stanie wytrzymać przez lata. Drewno może magazynować wilgoć, co może prowadzić do utraty trwałości. Wiele mebli do salonu wykonane jest z suszonego w piecu drewna, które zostało podgrzane w celu wyeliminowania wilgoci. Zapobiega to gniciu i pękaniu drewna w niekorzystnych warunkach, takich jak dziecko podskakujące na łóżku. Stelaże łóżek piętrowych można również wzmocnić odpowiednim rodzajem drewna. Drewno twarde to najlepszy rodzaj drewna do zastosowania na ramie łóżka piętrowego, w tym dąb, klon i wiśnia. Te rodzaje drewna są najtrwalsze i odporne na obciążenia bez pękania, wyginania i niestabilności. Drewno liściaste jest cięższe niż większość innych i zwykle kosztuje więcej zarówno w składzie drewna, jak i w lokalnym sklepie meblowym.

Łóżka piętrowe można postrzegać jako inwestycję długoterminową, ponieważ większość z nich można w przyszłości zdemontować i wykorzystać jako dwa oddzielne łóżka, kiedy dzieci przeniosą się do innych pokoi.

Sosna i świerk to bardziej miękkie drewno, które można stosować w niższych modelach, takich jak łóżko piętrowe dla młodszych dzieci. Nie wytrzymają jednak tak długo jak lite drewno liściaste. Inne tańsze gatunki drewna, których należy unikać, to ramy z drewna wiórowego. Ramy te są najniższe w spektrum wytrzymałości i są wytwarzane z drobnych kawałków drewna, które są formowane razem. Drewno wiórowe pęka łatwo i często będzie się rozpadać, gdy jest obciążane. Są również trudne do naprawienia po wystąpieniu początkowego pęknięcia. Powierzchnie zewnętrzne, takie jak powierzchnia łóżka piętrowego lub inne akcenty, mogą zawierać bardziej miękkie drewno bez uszczerbku dla ogólnej wytrzymałości i trwałości. Lite drewno powinno być jednak stosowane na głównych częściach ramy, które będą pod największym naciskiem.