Studia po angielsku furtką do międzynarodowej kariery

Biznes jest motorem współczesnej światowej gospodarki. Dzięki studiom po angielsku z zakresu rachunkowości, finansów, administracji, ekonomii, marketingu i zarządzania poznasz wszystkie aspekty biznesu.

Większość programów wymaga od studentów specjalizacji w jednym lub więcej z tych obszarów. Tego rodzaju tok studiów to możliwość zyskania bardzo solidnego wykształcenia, z pewnością można dzięki temu wzbogacić nasze CV. W wielu przypadkach od tego rodzaju studiów podyplomowych może zależeć awans w pracy. Przykładowo jeżeli będziemy ubiegali się o stanowisko w oddziale zagranicznym może być od nas odpowiednie przygotowanie. Z pewnością język angielski będzie wymogiem koniecznym jeżeli chodzi o tego rodzaju pracę. Studia tego rodzaju będą w stanie przygotować studentów na stanowiska w międzynarodowym biznesie. Z pewności zaletą tego rodzaju studiów są zajęcia w mniejszych grupach. Duży nacisk warto kłaść na praktyczne podejście symulowanie różnych sytuacji biznesowych. Przykładem mogą być negocjacje, kiedy będziemy chcieli wyczuć intencje drugiej strony, z pewnością biegła znajomość języka angielskiego będzie w tym przypadku bardzo przydatna. Musimy znać nie tylko prawidłową wymowę ale także branżowy slang, czy skrótowce, zwłaszcza w dobie internetu. Z pewnością studia po angielsku powinny nam przeprowadzić rozmowę także na forum biznesowym.

Tutaj przyda nam się znajomość żargonu, skrótów wykorzystywanych w danej branży.

Musimy także zaznajomić się z czytaniem i rozumieniem bardziej skomplikowanych dokumentów w języku angielskim umów, przepisów i ustaw. Dzięki temu będziemy mogli wejść do międzynarodowego biznesu, i liczyć na lukratywną pracę z możliwościami awansu. Znając język możemy ubiegać się o prace w wielu krajach, a więc szanse na rynku pracy znacznie się zwiększają. Można składać CV nie tylko do Polskich firm, ale także ubiegać się o prace w oddziałach firm zagranicznych na całym świecie, zatem praca może być także bardzo ciekawa.