Podstawowe informacje na temat aparatów Invisalign

We współczesnej branży medycznej, bardzo ważną rolę odgrywają nowoczesne technologie.

Są one wykorzystywane między innymi w leczeniu ortodontycznym polegającym na korygowaniu wad wzrostu zębów oraz krzywizny zgryzu. Metody leczenia takich problemów obejmują stosowanie różnych typów aparatów stałych czy też ruchomych. Zwykle bazują one na metalu, akrylu i czasami na ceramice, po to aby były mniej widoczne na zębach. Ciekawym wyborem są specjalne nakładki Invisalign, które posiadają wiele istotnych atutów oraz cech. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat.

Podstawowe informacje na temat aparatów Invisalign

Nakładki Invisalign – podstawowe informacje

Podstawową cechą i zaletą nakładek typu Invisalign jest ich wysoka skuteczność w procesie prostowania uzębienia. Takie aparaty nazębne należy wymieniać na kolejne dostępne w zestawie po około tygodniu sumiennego noszenia. Dzięki temu można stopniowo korygować różne standardowe, a także bardziej złożone wady związane z krzywym uzębieniem lub jego nieprawidłowym wzrostem. Można więc śmiało stwierdzić, że podstawowym atutem aparatów Invisalign jest wysoka skuteczność działania, która jest przecież najważniejsza w ortodoncji.

Dodatkową ważną zaletą aparatów typu Invisalign jest fakt ich wykonania ze specjalnych przezroczystych materiałów. Ich wykorzystanie zamiast metalu nie ma negatywnego wpływu na efektywność procesu leczenia, ale sprawia, że aparat jest niewidoczny, a to z kolei przekłada się na odpowiednio wysoki poziom estetyki uśmiechu przez cały okres prowadzonego leczenia. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi decyduje się na taki sposób korygowania swojego uzębienia.

Specjalistyczne aparaty Invisilign można bez problemów zakładać i zdejmować bez interwencji ortodonty. To z kolei sprawia, że nie ma problemów z jedzeniem różnych potraw, myciem zębów oraz utrzymywaniem optymalnej higieny samego aparatu. Innymi słowy leczenie jest bardzo skuteczne i bezpieczne, a użytkowanie niezwykle wygodne dla pacjentów. Oczywiście kluczem do skuteczności jest sumienne noszenie aparatu zgodnie z zaleceniami lekarza.