Jak zastąpić ubytki w jamie ustnej?

Protetyka jest jedną z gałęzi stomatologii, która zajmuje się zastępowaniem brakujących zębów i związanych z nimi tkanek miękkich i twardych protezami (korony, mosty, protezy), które mogą być mocowane lub usuwane lub mogą być podtrzymywane i utrzymywane przez implanty.

Protetyk to specjalista zajmujący się zastępowaniem brakujących zębów i powiązanych struktur jamy ustnej lub szczęki mostkami, protezami lub protezami. Implant dentystyczny zwykle wykonany jest z tytanu lub stopów tytanu. Jest substytutem korzenia zęba i ogólnie ma kształt śruby lub cylindra. Dobrze dopasowany implant zapewnia stabilną i sztywną strukturę do utrzymywania lub podparcia mostu, protezy. Prawidłowo umieszczone implanty to wysoka satysfakcja z użytkowania. Muszą zostać umieszczone u dentysty, który posiada doświadczenie tej materii. Proces dobierania implantów jest niezwykle ważny i musi być kompleksowy, aby zapewnić piękny uśmiech. Protetyka zajmuje się odbudową zębów za pomocą koron, mostów, nakładów, wkładów i licówek. Wszystkie wyżej wymienione uzupełnienia wykonuje się w gabinecie dentystycznym na podstawie wycisku jamy ustnej wykonanego przez protetyka.

Zęby są przygotowywane przez protetyka następnie robi się dokładny odcisk zębów aby wykonać model, który jest następnie wysyłany do laboratorium wraz ze szczegółową receptą. Technik dentystyczny wykonuje następnie pożądane uzupełnienie zgodnie z receptą. Gotowy produkt jest następnie cementowany jamie ustnej pacjenta. Jest to powszechnie określane jako „nasadka” i obejmuje część lub cały ząb. Do wykonania korony można zastosować różne materiały w zależności od wymagań, takich jak funkcjonalność, preferencje pacjenta i stan zęba. Innym elementem jest most jest to uzupełnienie dentystyczne używane do zastąpienia „luki” z powodu brakującego zęba lub zębów. Sąsiadujący ząb służy do zawieszenia mostu. Do wykonania mostu stosuje się kilka wzorów i materiałów w zależności od wielkości szczeliny, estetyki i funkcji. Materiały oraz narzędzia tego typu oferuje sklep protetyczny, można nabyć tam wszystkie niezbędne materiały do uzupełniania ubytku.