Jak przygotować auto do sprzedaży?

Chcesz sprzedać auto, ale wiesz, że wymaga ono lekkiego podrasowania? Na rynku roi się od ofert, które konkurują z twoją? Wielu właścicieli samochodów nie ma skrupułów, aby maskować usterki pojazdu. Robią to po to, żeby auto szybciej się sprzedało. Nie jest jednak sztuką dopuszczać się oszustw. W tym artykule podamy kilka rad, jak nie łamiąc prawa przygotować auto do sprzedaży, aby było bardziej atrakcyjne dla przyszłego właściciela.

Pierwsze kroki w przygotowaniu do sprzedaży

Ważnym aspektem wystawiając auto do sprzedaży są nie tylko dobrze zrobione i wykadrowane zdjęcia. Wiadomo, muszą one przyciągać potencjalnego nabywcę, dlatego ważne, aby tuż przed ich wykonaniem oczyścić samochód ze zbędnych rzeczy w środku. Zadbaj o wyrzucenie śmieci z popielniczki, wytarcie kurzy czy wytrzepanie wycieraczek. Nie umieszczaj w ogłoszeniu zdjęć, które są niewyraźne lub źle wykadrowane. Powinien być na nich widoczny tylko pojazd. Jeśli nie masz możliwości wykonania zdjęć na własnym podwórku, zrób to najlepiej w jakimś odludnym miejscu, gdzie widnieje interesująca sceneria. Możesz przejrzeć ogłoszenia z gazet motoryzacyjnych i zainspirować się kilkoma radami. Tak proste kroki wprowadzą cię do pozytywnego dialogu z kupującym.

Oczywiście to, co na zdjęciu nie może różnić się od tego, co w rzeczywistości. Porządek i zapach podczas oglądania samochodu odgrywa jedną z głównych ról. Aby produkt wyglądał zachęcająco wymień wycieraczki, umyj dokładnie szyby z zewnątrz i od wewnątrz oraz dopilnuj, aby w środku nie unosił się nieprzyjemny zapach – wielu nabywców zwraca na to niemałą uwagę. Ważne jest również to, abyś zabrał ze środka swoje rzeczy osobiste. Opróżnij kieszenie, schowki czy popielniczki. Jeśli to możliwe, upierz fotele i dywaniki. Na pewno dzięki temu uzyskasz świeży zapach we wnętrzu pojazdu. Sprawi to, że samochód będzie wyglądał na naprawdę zadbany i atrakcyjny. W niektórych przypadkach nie musisz jednak martwić się o idealną czystość i nienaganne zdjęcia samochodu. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż auta w skupie pominiesz wszystkie etapy przygotowywania samochodu. W niektórych przypadkach możesz nawet sprzedać niesprawne lub powypadkowe auto. Taką możliwość oferuje firma AUTO-BART Skup Aut Gdynia, mieszczącej się w Rumi przy ul. Dąbrowskiego 9, kontakt ze skupem możliwy jest na stronie skupaut-gotowka.pl lub pod numerem telefonu: 604 976 543.

Nie tylko wygląd ma znaczenie

Pamiętaj, że najważniejszą rolę odgrywa to, co pod maską. Jeśli nie chcesz martwić się naprawą auta skontaktuj się ze skupem pod adresem https://skupaut-gotowka.pl/kontakt.html, w którym specjaliści bezpłatnie przyjadą nawet po Twoje niesprawne auto i nieodpłatnie je wycenią. Jeśli wolisz sprzedać samochód na własną rękę musisz wykazać się dbałością o stan pojazdu. Już oglądając samochód od zewnątrz nabywca może określić, czy nic nie jest na wykończeniu. Jeśli zauważysz palącą się kontrolkę warto zorientować się, co jest jej przyczyną i to naprawić. Kluczowa jest zawartość płynów. Przed wystawieniem auta sprawdź czy ich nie brakuje. Uzupełnienie oleju czy płynu do spryskiwaczy jest niewielkim, ale bardzo ważnym gestem. Upewnij się również, czy pod maską nie ma śladów tzw. fuszerki czyli sklejania części taśmą, drutami czy nitami. Takie części są naprawdę tanie i z łatwością można je dostać. Niepokoi cię dźwięk z silnika? Warto w takim razie przyjrzeć się stanowi tłumika. Upewnij się, że jest szczelny i sprawny. Jeśli jest inaczej udaj się do pobliskiego mechanika, aby za niewielką kwotę to naprawić.

Wystawiając auto na sprzedaż musisz liczyć się z wieloma pytaniami od potencjalnego nabywcy. Ważne jest to, aby być z nim w pełni szczerym, a umieszczając ogłoszenia w sieci nie oszukiwać i nie zatajać faktów na temat sprawności pojazdu. Pamiętaj, że za oszustwo grozi odpowiedzialność karna.