Jak pozbyć się robaków w domu?

Robaki w naszej łazience mogą stać się dużym problemem. Często są to rybiki cukrowe, które chowają się w najmniejszych otworach, pomiędzy płytkami, przy framugach drzwi.

Rybiki cukrowe lubią miejsca wilgotne, dlatego upodobały sobie łazienki, często występują także w kuchni, przykładowo pod zlewem. Z czasem mogą stać się prawdziwym problemem, plagą, dlatego będziemy poszukiwali skutecznych sposobów, aby pozbyć się nieproszonych gości z naszej łazienki.

Co odstrasza robaki?

Najczęstszym czynnikiem, który odstrasza robaki są niekorzystne warunki w których uwielbiają przebywać. Większość robaków lubi ciemne, ciepłe i wilgotne miejsca dlatego likwidując ich kryjówki i takie miejsca często możemy zlikwidować problem związany z insektami. Dodatkowym czynnikiem, który je odstrasza jest niekorzystny zapach dla danego robaka, większość owadów odstrasza zapach lawendy.

Jak skutecznie pozbyć się robaków?

Chcąc pozbyć się robaków na początek warto spróbować domowe metody zwalczania jakimi są np. pułapki na robaki. Jak już zdołamy ustalić jaki rodzaj robaka występuje w naszym mieszkaniu, warto znaleźć przepis jak stworzyć pułapkę na danego robaka. Często są stosowane pułapki z użyciem słoika z taśmą oraz atraktantem, który wabi robaka, np. rybik uwielbia cukier. Inne pułapki na robaki polegają na rozłożeniu fusów z kawy czy pojemnika z piwem do których wpadają robaki tj. prusaki czy karaluchy, które wówczas toną w błogim stanie. Kolejnym domowym sposobem jest stosowanie olejków eterycznych w dezynsekcji. Robaki często odstrasza zapach lawendy, rozmarynu, mięty, eukaliptusa, goździków oraz olejki z drzewa herbacianego. Więcej szczegółów na temat zwalczania insektów za pomocą olejków eterycznych znajdą Państwo w artykule „Naturalne i ekologiczne metody zwalczanie insektów oraz ich skutków ugryzień”.

Jakie robaki mogą być w łóżku?

Robaki mogą znaleźć się również w miejscach, których nie są pożądane, mowa o łóżkach. W łóżkach najczęściej znajdziemy robaki tj. pluskwy domowe, roztocza, pchły, obrzeżki gołębie, pająki oraz inne czarne malutkie robaczki, które mogą występować w materacach wykonanych z włosia kokosowego.

Domowe sposoby na robaki w łazience

Jednym ze sposobów, aby uchronić się przed małymi robakami w łazience, może być poprawienie wentylacji, co zmniejszy wilgotność, możemy wykorzystać wentylatory, sprawdzić kanały odprowadzające powietrze.

Rybiki nie lubią światła, dlatego dobrze oświetlona łazienka może być dla nich problemem, powinniśmy także uszczelnić wszystkie otwory. Czasem kiedy fuga wysycha, mogą tworzyć się w niej mikro otwory, przez które przechodzą rybiki. Bardzo dobrym pomysłem może być zastosowanie silikonu, aby uszczelnić wszystkie dziurki i szczeliny.

Jeżeli jednak zauważymy, że w naszej łazience pojawiły się prusaki lub karaluchy, wówczas będziemy mieli większy problem, w tym przypadku warto wykonać profesjonalną dezynsekcję całego mieszkania. Tego rodzaju usługi znajdziemy na stronie warszawskiej firmy DDD https://prusator.pl lub jej partnerów: firmy DDD.

Dlaczego warto wybrać profesjonalną firmę DDD

Firmy zajmujące się dezynsekcją posiada często wieloletnie doświadczenie. Tym samym wiedzą w jaki sposób skutecznie usunąć prusaki, karaluchy i inne robaki. Firmy DDD zajmują się także deratyzacją na gryzonie więc jeśli masz problem z gryzoniami w domu lub firmie także możesz skorzystać z ich pomocy. Szczury i myszy, mogą być prawdziwym problemem dla mieszkańców domów jednorodzinnych, ale także mogą zagnieździć się w piwnicach bloków.

Usługi dezynsekcji i deratyzacji wykonywane są zwykle w domach prywatnych, mieszkaniach, szkołach, biurach, restauracjach, firmach, halach produkcyjnych, magazynach, szpitalach i innych miejscach gdzie jest wymagana interwencja lub prawo.

Firmy dezynsekcyjne zapewniają skuteczność, bezpieczeństwo oraz dyskrecję, niekiedy problem pluskiew domowych czy prusaków może być krępujący dla niektórych osób dlatego firmy zwykle przyjeżdżają nieoznakowanymi autami oraz przebierają się dopiero na miejscu.

Specjaliści wykorzystują sprzęt i środki owadobójcze i gryzoniobójcze, który są bezpieczne, a pracownicy dbają o zdrowie mieszkańców.

Dodatkowo mogą być prowadzone także usługi ozonowania, aby usunąć zapach środków, które wykorzystywane były do usuwania insektów. Ozonowanie skutecznie usuwa zapach tytoniu, po malowaniu, zgonie, zwierzętach, fekaliach, zwalcza roztocza, drobnoustroje chorobotwórcze, wirusy dlatego ta usługa jest doskonała dla alergików i astmatyków. Jeśli jesteś alergikiem lub astmatykiem warto powtarzać taki zabieg ozonowania raz na 3 miesiące, w przypadku dzieci, które nie są chore warto również stosować ozonowanie, które zapobiega astmie i alergiom.

Podsumowanie

Jeżeli robaki w łazienkach stają się dużym problemem, wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z firm DDD. Firmy zajmujące się dezynsekcją oferują często także ozonowanie, dzięki czemu możemy oczyścić pomieszczenia z roztoczy, różnego rodzaju alergenów czy zapachu tytoniowego. Ozonowanie polecane jest osobom, które mają zwierzęta, są alergikami, dzięki czemu możemy także oczyścić pomieszczenia z niekorzystnych zapachów i alergenów.