Czy warto kupić dziecku drewniane zabawki?

Każdego roku powstaje tak wiele nowych zabawek dla dzieci w różnym wieku zarówno do celów rozrywkowych, jak i edukacyjnych.

Przy tak wielu opcjach dostępnych w sprzedaży nic dziwnego, że rodzicom trudno jest wybrać to, co najlepsze. Zabawki dla niemowląt, małych dzieci i przedszkolaków mogą być ciekawie zaprojektowane i popularne, ale powinny być również trwałe, bezpieczne i wytrzymałe.

Czy warto kupić dziecku drewniane zabawki?

Bezpieczne i kolorowe zabawki drewniane

Na rynku jest przytłaczająca ilość plastikowych zabawek. Często występują w wielu odmianach i są łatwo dostępne w wielu sklepach, co prawdopodobnie jest jednym z głównych powodów, dla których drewniane zabawki można przeoczyć. Jednak jest wiele powodów, dla których warto wybrać zabawki wykonane z drewna. Drewniane zabawki są bezpieczne dla środowiska, są zwykle pozyskiwane ze zrównoważonego drewna, co czyni je bardziej przyjazną opcją niż ich plastikowe odpowiedniki. Drewno podlega recyklingowi, biodegradacji i jest surowcem odnawialnym. Zabawki drewniane mogą być również barwione przy użyciu nietoksycznych pigmentów, bezpiecznych nawet dla małych dzieci.

Drewniane zabawki mają doskonałą wartość edukacyjną. Ponieważ drewniane zabawki nie są wyposażone w elektroniczne części ani dźwięki, które instruują, jak się nimi bawić, dzieci są często pozostawione samym sobie, stopniowo rozwijając swoje umiejętności rozumowania, rozwiązywania problemów, koordynację wzrokowo-ruchową i zdolności motoryczne. Klasyczne drewniane zabawki, takie jak zestawy konstrukcyjne, klocki i puzzle, mogą również pomóc w poznawaniu liczb, liter, kształtów, kolorów, zwierząt i innych rzeczy.

W przeciwieństwie do masowo produkowanych plastikowych zabawek, drewniane zabawki są często produkowane przy użyciu surowców pozyskiwanych w zrównoważony sposób i wykonywane ręcznie przez utalentowanych rzemieślników. Ponieważ zabawki drewniane wykorzystują naturalne surowce, oferują dzieciom również osobiste połączenie ze światem przyrody. Dzięki szerokiej gamie drewnianych zabawek dostępnych obecnie na rynku, dzieci i rodzice mogą odkrywać świat zabawy i wspólnie czerpać korzyści.