Wiadomości i ich przepływ

Dlaczego stwierdzimy, że świat pędzi jak oszalały? Czy faktycznie czas przyśpieszył?

Z przeprowadzonych badań wynika, że w obecnych czasach przeciętny śmiertelnik każdego dnia jest atakowany taką dawkę przeróżnych informacji, że w średniowieczu ludzie nie dostawali tyle przez całe swoje życie. Dzieje się tak za sprawą mediów i wiadomości w nich przekazywanych. Przyjrzyjmy się temu nieco dokładniej. Wstajemy rano, idziemy do kuchni i często włączamy radio. Tam dostajemy pierwszą dawkę informacji. Do śniadania otwieramy wczorajszą gazetę doczytując jeszcze pominięte artykuły. Jeszcze nawet dobrze się nie obudziliśmy, a już na swoim koncie mamy kilkadziesiąt odsłuchanych i przeczytanych informacji.

Idźmy dalej. Wsiadamy do samochodu w którym w dalszym ciągu gra radio a my odbieramy kilka telefonów od niecierpliwych petentów i znajomych sprzedających nam newsy z życia wzięte.

Gdy już nam się wydaje, że mamy chwilę spokoju stojąc w zakorkowanym mieście, rozglądamy się dookoła. Widzimy tam kolorowe banery i reklamy firm, które tworzą co chwilę nowsze i bardziej skuteczne kampanie marketingowe by trafić do swoim klientów. Przychodzi moment w którym docieramy po kilkudziesięciu minutach do pracy. Uważamy to za dobry wynik. W pracy parzymy kawę i zasiadamy do komputera. Otwieramy skrzynkę odbiorczą email i staramy się znaleźć ważne wiadomości pośród ogromnej ilości spamu wysyłanego nam każdego dnia. Zastanawiamy się, skąd te firmy mają nasz adres? Jeszce zanim zabierzemy się do pracy, przeglądamy wszystkie możliwe portale społecznościowe i informacyjne w celu znalezienia jakiś ciekawych dla nas informacji. Wreszcie zaczynamy działać. Czy to nie jest trochę dziwne z tej perspektywy? Tak naprawdę nic nie zrobiliśmy a jesteśmy zmęczeni. W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest utrzymać koncentrację. Bardzo łatwo jest popaść w tą pułapkę i stać się lunatykiem w świecie informacji. Większość z nich to spam, który w ogóle nie powinien zaśmiecać naszej świadomości, jednak robimy zbyt mało w kierunku jego cyklicznego czyszczenia. Co raz więcej ludzi poznaje techniki medytacyjne by w jakimś stopniu uspokoić myśli szalejące w swojej głowie. Jeżeli szukamy miejsca, gdzie znajdziemy ciekawe informacje, to art. przeglądać magazyn online. Segregacja informacji niewątpliwie za jakiś czas stanie się bardzo cenną umiejętnością.