Portal rolniczy – najlepsze metody na zaangażowanie czytelników

Internet zebrał miliardy użytkowników na całym świecie. Taki stan rzeczy wymaga jednak zabiegania o nich przez poszczególne strony internetowe. Nie inaczej jest w przypadku portali rolniczych. Jakie są najlepsze metody, aby zaangażować własnych czytelników w życie strony? Jak sprawić, by powracali regularnie i spędzali w serwisie coraz więcej czasu?

Artykuły poruszające atrakcyjną tematykę

Po pierwsze warto skupić się na artykułach, które nie będą przekazywać tylko suchych faktów, ale poruszą również oryginalne, atrakcyjne zagadnienia. Im ciekawsza tematyka, tym większe szanse, że czytelnicy skomentują dany tekst, wejdą w dyskusję, bądź po prostu go ocenią. Wszystkie te zachowania to bardzo pozytywne znaki, ponieważ wskazują, iż odbiorca został zaangażowany. Dziś w cenie są nie tylko merytoryczne teksty, ale też artykuły ciekawostkowe, nieszablonowe, które pokazują nieco odmienne spojrzenie na różne poważne sprawy.

Urozmaicone materiały

Portal rolniczy w dużej mierze bazuje na artykułach przekazujących aktualne wieści, aczkolwiek należy możliwie jak najbardziej urozmaicać materiały. Mowa tu nie tylko o tradycyjnych tekstach pisanych, ale również niedługich filmikach, wywiadach, czy nietuzinkowych relacjach fotograficznych. Takie elementy zdecydowanie bardziej przyciągają wzrok i sprawiają, że czytelnicy chętniej powracają.

Możliwość wzięcia udziału w quizach

Natura ludzka została tak stworzona, że czasami każdy z nas chce sprawdzić swoje siły w różnych dziedzinach. Przykładowo, pasjonaci rolnictwa bądź osoby pracujące zawodowo w tym sektorze gospodarki często z chęcią sprawdziliby swoją wiedzę, ale nie mają ku temu wystarczających możliwości. Z tego względu portal internetowy, który wyszedł przed szereg oczekiwań i stworzył dla swoich czytelników różnego rodzaju quizy, natychmiast bardzo zyskuje w ich oczach. Tym więcej ludzi weźmie w nich udział, im aktywniej zakomunikujemy to na przykład w swoich mediach społecznościowych, które też powinny brać czynny udział w zbieraniu ruchu na stronę.

Inwencja twórcza użytkowników na portalu rolniczym

Dobry portal internetowy powinien zabiegać o to, aby czytelnik poczuł się doceniony. Jednym z najlepszych pomysłów jest bez wątpienia umożliwienie odbiorcom zaprezentowania własnych inwencji twórczych. Można to zrobić poprzez między innymi zachęcenie użytkowników do wysyłania zdjęć swoich upraw, roślin, czy gospodarstw. Od czasu do czasu warto zorganizować jakiś angażujący konkurs. Automatycznie buduje się też wtedy społeczność na portalu rolniczym.

Dla klientów banku BNP Paribas przygotowaliśmy program Satagro, czyli satelitarny monitoring pól, który pozwoli Ci lepiej zarządzać swoim gospodarstwem! Koniecznie zajrzyj na stronę internetową!