Jak ożywić wygląd naszego domu

Każdy z nas pragnie aby jego dom wyglądał jak najlepiej. Praktycznie każdy dom można dodatkowo ozdobić za pomocą różnego rodzaju ozdób zewnętrznych.

Mogą być to przykładowo wykończenia jakie umieszczamy przy oknach czy też drzwiach. Sztukateria nie ma praktycznej funkcji, jednak nadaje fasadom i całym budynkom niepowtarzalny wygląd. Mogą być to pilastry przy drzwiach czy oknach, ale także spotyka się różnego rodzaju bardziej fantazyjne girlandy. Sztukaterię można oczywiście stosować na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. W przypadku sztukaterii stosuje się materiał składający się z gipsu, wapna, piasku, cementu i wody. Proporcje mieszania różnią się w zależności od kształtu elementów. W tym przypadku dobrze kiedy mieszanka szybko zastyga i daje się łatwo modelować, dlatego też często wykorzystuje się gips, z różnego rodzaju utwardzaczami, dzięki którym jest on bardziej wytrzymały. Zaletą ten rozwiązania jest szybkie schnięcie, w ciągu 15 minut sztukateria będzie gotowa. Można także stosować różnego rodzaju środki, które będą przyśpieszały zastyganie. Można także zakupić gotowe elementy, które przyklejamy do ściany, na rynku znajdziemy wiele różnych elementów w wielu kształtach.

Bardzo popularne są przykładowo pilastry, które możemy zastosować wokół okien, cz też drzwi.

Wewnątrz można stosować bardziej wymyśle kształty, mogą być to ciekawe girlandy, jak również ozdoby podsufitowe przy żyrandolach. Można wybierać różne profile elewacyjne, które wykonane są z materiałów lekkich, do takich elementów należą: profile okien i drzwi, podokienniki, gzymsy, bonie i inne elementy dekoracyjne na zewnątrz i wewnątrz budynku. Dzięki temu nasz dom nabierze wyjątkowego blasku i elegancji, a podokienniki oraz gzymsy idealnie wkomponują się w zewnętrzną część domu, dzięki czemu będzie on wyglądał elegancko. Warto zainteresować się ofertą firmy ModernPro sztukateria zewnętrzna, może zmienić charakter naszego domu. Niepozorne dodatki mogą sprawić że dom zacznie wyglądać całkiem inaczej. Dzięki sztukaterii można także dodać inne elementy kolorystyczne, przykładowo biała sztukateria będzie pasowała do różnych kolorów naszej elewacji.