Galicja to region niezwykle atrakcyjny dla turystów, i to zarówno ze względu na swoje dziedzictwo historyczne, jak i na walory przyrodnicze. Obecnie dynamicznie rozwija się tu również turystyka biznesowa.
Galicja — co oznacza ten termin?
Nazwa Galicja po raz pierwszy pojawia się w XIII wieku, w dokumentach królów węgierskich. Używali oni tytułu rex Galiciae et Lodomeriae (król Halicza i Włodzimierza), by uzasadnić swe roszczenia do terenów księstwa Halickiego. Po rozbiorach Polski termin ten pojawił się ponownie, tym razem w tytulaturze władców Austrii. Zmieniło się jednak jego znaczenie: mianem Królestwa Galicji i Lodomerii określano w tym czasie te ziemie dawnej Rzeczpospolitej, które znalazły się pod panowaniem Habsburgów.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości nazwa ta stopniowo zaczęła tracić popularność na rzecz określenia Małopolska (stosowano je również w odniesieniu do Galicji Wschodniej, należącej dziś do Ukrainy).
Po II Wojnie Światowej ziemie Galicji podzielono pomiędzy ZSSR a Polskę. Obecnie te z nich, które znalazły się w granicach naszego kraju, wchodzą w skład województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.
Hotele biznesowe w Galicji — TOP 5
Tereny dawnej Galicji należą obecnie do jednych z najsilniej zurbanizowanych i najgęściej zaludnionych w skali całej Polski. Region ten dysponuje również gęstą siecią dróg i linii kolejowych. Uzupełniają ją dwa duże lotniska (Kraków Balice i Rzeszów Jasionka). Wszystko to tworzy idealne warunki dla turystyki biznesowej. Poniżej prezentujemy zestawienie hoteli, działających na tym obszarze, a nastawionych właśnie na organizację różnego rodzaju szkoleń, konferencji i spotkań z kontrahentami.
Miejsce 1: Hotel Gal Tarnów
Największym atutem tarnowskiego Hotelu Gal jest położenie — obiekt ten znajduje się w pobliżu najważniejszych arterii komunikacyjnych południowej Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego i zaledwie 100 km od krakowskiego portu lotniczego. Czyni go to idealnym wyborem dla osób organizujących spotkania biznesowe.
Szczegółowy opis jego oferty znajdziemy na stronie www.hotelgaltarnow.pl, tu nadmienimy jedynie, że w obiekcie tym znajdziemy wspaniale wyposażoną salę konferencyjną, a po zakończeniu spotkania lub szkolenia będziemy mogli wypocząć w wygodnych, stylowo urządzonych pokojach. Hotel oddaje też do dyspozycji gości mini SPA oraz obszerny, bezpłatny parking.
Miejsce 2: Hotel Galicja w Wieliczce
Tym, co wyróżnia Hotel Galicja w Wieliczce, jest położenie w pobliżu lotniska Kraków Balice. Predysponuje go to do organizacji spotkań i konferencji o charakterze międzynarodowym. Ich uczestnicy mają tu do dyspozycji dwie sale konferencyjne oraz rozbudowane zaplecze techniczne. Hotel Galicja zapewnia też serwis gastronomiczny, a jego goście mogą korzystać m.in. z sauny.
Miejsce 3: Dwór Galicja
Dwór Galicja w Rzeczycy koło Stalowej Woli znany jest z wygodnych pokoi oraz świetnej kuchni. Na uwagę zasługuje również znajdujące się w nim zaplecze do organizacji szkoleń i konferencji, a zwłaszcza trzy sale (największa z nich może pomieścić nawet 130 osób).
Dwór Galicja zająłby zapewne wyższe miejsce w naszym rankingu, gdyby nie jego położenie — okolica jest co prawda malownicza, jednak na miejsce można dotrzeć jedynie samochodem. Również duże lotniska znajdują się w sporej odległości od Rzeczycy.
Miejsce 4: Hotel Galicja w Oświęcimiu
Świetnym położeniem może pochwalić się natomiast Hotel Galicja z Oświęcimia: łatwo do niego dojechać zarówno z Krakowa, jak i z miast aglomeracji górnośląsko-zagłębiowskiej. W pobliżu obiektu znajdują się również lotniska oraz autostrada A4 – najważniejsza arteria komunikacyjna południa Polski.
Hotel oddaje do dyspozycji organizatorów konferencji dwie sale (obie mają dostęp do światła dziennego). Po zakończeniu szkolenia lub zebrania można tu skorzystać m.in. ze strefy welness i SPA.
Moje 5: Hotel Beskid w Nowym Sączu
Nowosądecki Hotel Beskid dysponuje aż pięcioma salami konferencyjnymi – ich wielkość waha się od 10 do 400 metrów kwadratowych. Pozwala to zorganizować zarówno zebrania wąskiego grona osób, jak i np. spotkania integracyjne lub szkolenia dla całej firmy. Obiekt dysponuje również restauracją, a jego goście mogą korzystać m.in. z kręgielni i SPA.
Dlaczego warto organizować spotkania biznesowe w hotelowych salach konferencyjnych?
Organizacja konferencji postrzegana jest coraz częściej jako element działań marketingowych. Urządzając spotkania tego typu w renomowanym hotelu, pokazujemy się jako firma dbająca o kontrahentów i pracowników. Warto oczywiście wybierać obiekty, które dysponują odpowiednim zapleczem.
Najważniejsze jest przy tym miejsce, w którym odbędzie się samo spotkanie — powinno być ono wygodne i posiadać odpowiednie wyposażenie, które umożliwi sprawne przekazanie informacji uczestnikom. Świetnym przykładem doskonale urządzonej przestrzeni tego typu jest sala konferencyjna w Hotelu Gal, pierwszym obiekcie naszego zestawienia. Można w niej korzystać między innymi z:
- łącza internetowego (jest ono przydatne np. wówczas, gdy planujemy połączenie na żywo z niektórymi uczestnikami);
- podwieszanego rzutnika i ekranu
- klimatyzacji.
Organizując spotkanie biznesowe w hotelu, będziemy mieć również pewność, że uczestnicy wypoczną po jego trudach w wygodnych pokojach.