Co to jest crowdfunding i na czym polega

Crowdfunding nieruchomości jest stosunkowo nową metodą, która wykorzystuje finansowanie społecznościowe do pozyskiwania kapitału na inwestycje w nieruchomości.

Dzięki tego typu inwestycjom w nieruchomości inwestorzy mogą inwestować w różnorodne nieruchomości bez konieczności kontaktowania się z pośrednikami hipotecznymi, pośrednikami w obrocie nieruchomościami lub wykonawcami. Zamiast tego platforma finansowania społecznościowego zajmie się codziennymi zadaniami, aby zapewnić pomyślną realizację. W ten sposób umożliwiamy sobie uzyskanie zysków bez konieczności samodzielnego dbania i remontowania nieruchomości. Ponadto w ramach tych inwestycji w nieruchomości istnieją zazwyczaj dwa różne rodzaje inwestycji, które inwestor może dokonać. Te dwa typy obejmują inwestycje kapitałowe i dłużne. Zanim finansowanie społecznościowe było opcją, inwestowanie w nieruchomości zależało głównie od powiązań biznesowych. Chodziło o to, kogo znasz i ile masz pieniędzy. Ponadto minimalny próg inwestowania w te transakcje zwykle mieścił się w przedziale sześciocyfrowym. Co to jest crowdfunding i na czym polega

Wysoka kwota potrzebna do zainwestowania w połączeniu z zakazem pozyskiwania inwestycji uniemożliwiła przeciętnemu inwestorowi zdobycie miejsca na rynku nieruchomości.

Dla deweloperów pula inwestorów była bardzo ograniczona, co utrudniało pozyskanie kapitału. Teraz deweloperzy mogą bezpośrednio sprzedawać akredytowanym inwestorom. Deweloperzy przyjęli model finansowania społecznościowego, aby znaleźć nowych inwestorów chętnych do wejścia na rynek. Potencjalni inwestorzy mogą dosłownie wybrać, gdzie zainwestować swoje pieniądze ze swoich smartfonów i tabletów, decydując się na crowdfunding nieruchomości – Social.Estate. Ponadto nie muszą inwestować w bardzo dużych kwot. Szacuje się, że ta metoda inwestowania w rozwój nieruchomości będzie się nadal rozwijać. Tym bardziej, że w przyszłości zapewni się inwestorom świetne alternatywy. Przy tak wielu dostępnych opcjach i wszystkich w różnych przedziałach cenowych, inwestorzy mogą teraz wybierać, gdzie chcą zainwestować swoje pieniądze.